W jakim regionie znajdziemy pracę w Holandii?

Holandia bezrobocie

Liczba bezrobotnych mieszkańców Holandii spada. Coraz więcej osób znajduje pracę, a w szczególności osoby długotrwale bezrobotne. A w jakich rejonach kraju można znaleźć najszybciej pracę? Najszybciej pracę znajdziemy w prowincji Zelandia, gdzie bezrobocie jest najniższe w kraju i wynosi jedynie 3,5%. Następną prowincją w której mamy najniższe bezrobocie jest prowincja Groningen. W tym rejonie bez pracy pozostaje jedynie 7,1% ludzi.

Dla całej Holandii wskaźnik bezrobocia w trzecim kwartale 2016 roku wynosił 5,6%. Holenderscy pracodawcy planują zatrudnić 159 000 nowych pracowników. Największe zapotrzebowanie na pracowników jest w trzech prowincjach: Zelandia, Drenthe i Flevoland. Najtrudniej znaleźć pracę w prowincji Holandia Południowa (obejmuje Hagę i Rotterdam), gdzie na każde wolne miejsce pracy przypada aż 5,1 bezrobotnych. Natomiast w Zelandii jest więcej wolnych miejsc pracy niż bezrobotnych.

Rotterdam Holandia

A jak na holenderskim rynku pracy radzą sobie kobiety przed trzydziestką? Otóż, bardzo dobrze. W poprzednich latach w sferze państwowej kobiety zarabiały średnio o 10% mniej niż mężczyźni. W prywatnych przesiębiorstwach różnice wynosiły nawet 20%. Obecnie dobrze wykształcone młode kobiety zarabiają nawet lepiej od mężczyzn na takich samych lub bardzo podobnych stanowiskach.

Podobne artykuły...