Kartony paletowe podstawą współczesnej logistyki

kartony paletowe

Kartony paletowe to kartony, których głównym przeznaczeniem jest magazynowanie ich w hurtowej ilości na paletach. Jako takie, mają one kluczowe zastosowanie w branżach wymagających składowania dużej ilości towarów oraz w logistyce. Dzięki nim zaoszczędzona jest znacząca ilość czasu, mającego kluczowy wpływ na ciągłość łańcucha dostaw.

Cechami charakterystycznymi kartonów paletowych są ich bardzo duże gabaryty – umożliwiające składowanie wewnątrz nich wielu mniejszych objętościowo opakowań, przez co mogą służyć jako kontenery zbiorcze. Cechują się także różnorodnymi kształtami i fasonami i mogą być wykorzystane do transportu złożonych mebli czy do przechowywania ubrań, pościeli, akcesoriów domowych.

Najważniejszą jednak cechą kartonów paletowych jest ich wytrzymałość – pudła paletowe, zwane również niekiedy kontenerami paletowymi lub paletoboksami, mają za zadanie znosić ciężar złożonych mebli, ubrań, pościeli, akcesoriów domowych, elementów metalowych i odlewniczych, części motoryzacyjnych i tym podobnych. Z tego względu ich podatność na uszkodzenia musi być szczególnie niska – standardem są pięciowarstwowe kartony paletowe, choć możemy dostarczyć także kartony z tektury siedmiowarstwowej.

karton hersteller

Popularnie używane są paletoboksy o wymiarach dostosowanych do standardowych palet EURO całościowo (1200x800x1000) lub połowicznie (800x600x600), ale także niestandardowe, cechujące się różnorodnymi kształtami i fasonami w zależności od zapotrzebowań klienta. Samoskładane i zbudowane z kilku warstw tektury opakowania powinny zadowolić każdego, kto wymaga zarówno rozmiaru jak i solidności.

Podobne artykuły...