Fehmarn – słoneczna wyspa Niemiec

Fehmarn

2200 godziń słońca każdego roku, szerokie połacie naturalnych plaż wzdłuż 78 kilometrów wybrzeża, czysta woda i malownicze klify z pewnością plasują ową bałtycką wyspę jako jedno z priorytetowych miejsc wypoczynkowych podczas pobytu w Niemczech.

Wyspa ta wydaje się być wręcz stworzona dla urlopowiczów. Jej klimat jest łagodny, jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w niemczech i rozciąga się na 185 kilometrów kwadratowych.

Na południu znajduje się kompleks basenów FehMare, rozciągający się wzdłuż południowej promenady i jest bardzo popularną atrakcją turystyczną zapewniającą szeroki zakres usług zdrowotno-rekreacyjnych, takich jak baseny solankowe czy rozmaite sauny.

Sama wyspa daje też wiele możliwości na aktywność fizyczną. Coroczny festifal KiteSurf-Trophy daje szansę poznać ten widowiskowy niszowy sport i może zainspirować gości do samodzielnego zmierzenia się z windsurfingiem. Amatorzy mniej ekstremalnych sportów też znajdą coś dla siebie – od ujeżdzania koni, przez golf, żeglarstwo, aż po nurkowanie.

Głębiej wewnątrz wyspy, wiejskie pola i łąki są idealne na dzienne spacery. W okolicach czerwca, pola rzepakowe na wyspie zmieniają się w malownicze żółte morze. Fehmarn jest również doskonałe dla miłośników ptactwa – w mierzącym 300 hektarów rezerwacie na zachodnim wybrzeżu można dostrzec ich ponad 200 różnych gatunków.

Łagodne linie wybrzeża i szerokie piaszczyste plaże są także świetną oferta dla rodzin z dziećmi. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości zakwaterowania – od farm aż po eleganckie hotele – każdy urlopowicz z pewnością świetnie będzie się bawił oraz zrelaksuje się na wyspie.

Poznaliśmy jaśniejszą stronę naszego zachodniego sąsiada. Mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzimy tak wyjatkową wyspę i przekonamy się o jej zaletach. Polecamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z niesamowitej wyspy Fehmarn w Niemczech.