Baśniowy Park Rozrywki – De EFTELING

Baśniowy Park Rozrywki Efteling

„To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące” – Paulo Coelho.

Spełniamy marzenia dzieci i dorosłych zabierając je w świat rozrywki. A dokładnie do baśniowego Parku Rozrywki EFTELING mieszczącego się w holenderskiej miejscowości Kaatsheuve. Lunapark o powierzchni 720 000 m² otwarty został 31 maja 1952 roku. Miejscowość Kaatsheuve położona jest około 1,5 h drogi samochodem od Hagi i Amsterdamu. Jest to największy park rozrywki w Holandii, a piąty w Europie. Ciekawostką jest to, iż powstał 3 lata wcześniej niż pierwszy Disneyland w Kalifornii w 1955 roku.

Baśniowy Park Rozrywki

EFTELING to park pełen krasnali, elfów, wróżek, magicznych grzybów i innych magicznych baśniowych stworów. Spotkamy bohaterów takich bajek jak: Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka i braci Grimm. Na początku istnienia parku był jedynie Las Bajkowy. Z czasem park podzielony został na 4 cześci:

  1. park rozrywki
  2. 4-gwiazdkowy hotel – bajkowe apartamenty Królewny Śnieżki, Latającego Holendra, Faty Morgany czy Hansa Christiana Andersena.
  3. 18-dołkowe pole golfowe
  4. ośrodek wypoczynkowy z bungalowami.

Park to zadbany i dobrze przemyślany kompleks gastronomiczny i wypoczynkowy z ogrodami kwiatów. Atrakcje jakie możemy znaleźć to: miniaturowe miasteczko, wodne organy, zamek starchów, bobsleje, parowa karuzela i kolejki górskie. Dorośli i młodzież adrenalinę poczują na rollercoasterach czy karuzelach. Ponadto odbywają się liczne występy, pokazy i przedstawienia bajek dla małych dzieci.

Park przyciąga coraz większa ilość turystów z Holandii i całej Europy. Cieszy się sławą wśród dzieci jak i dorosłych. Nie jest tani, ale każdy stara się ponownie odwiedzić bajkowy świat rozrywki.

Baśniowy Park Rozrywki EFTELING

Cennik:

  • poza sezonem 34 euro
  • w sezonie latem 36 euro
  • dzieci do 4 lat gratis
  • parking 10 euro

Adres: Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel, Holandia, tel. +31 416 537 777

Podobne artykuły...